Over 10 years we help companies reach their financial and branding goals. Engitech is a values-driven technology agency dedicated.

Gallery

Contacts

411 University St, Seattle, USA

engitech@oceanthemes.net

+1 -800-456-478-23

Profil Google Moja Firma
Google wycofuje funkcję chatu

Google wycofuje funkcję chatu z profilu firmy

Google wycofuje funkcję chatu – Zmiany w Profilu Firmy w Google

Google wycofuje funkcję chatu z profilu firmy. Ta decyzja wejdzie w życie 31 lipca 2024 roku. W związku z tym Google zaprzestanie tworzenia nowych wątków rozmów już od 15 lipca.

Powody wycofania funkcji chatu

Wycofanie funkcji chatu z profilu firmy to konsekwencja podejmowania trudnych decyzji przez Google. Chociaż stale ulepsza swoje narzędzia, niekiedy wprowadza zmiany, które mają duży wpływ na użytkowników. Mimo to Google nadal dąży do tego, by usługi firmy pomagały w zarządzaniu biznesem.

Google wycofuje funkcję chatu – Konsekwencje dla firm


W wyniku wycofania funkcji chatu, klienci nie będą mogli rozpoczynać nowych rozmów z firmami na Google od 15 lipca. 31 lipca całkowicie wyłączą tę funkcję. Klienci wciąż będą mogli znaleźć Twoją firmę w wyszukiwarce i Mapach Google. Informacje o firmie będą dostępne z linków do stron internetowych, opisu firmy, zdjęć oraz innych zasobów w profilu firmy.

Google wycofuje funkcję chatu

Jak przygotować się na zmiany

W związku z wycofaniem funkcji chatu, ważnym aspektem jest zachowanie historii rozmów. Możesz to zrobić za pomocą Google Takeout. Podobnie, aby kontynuować kontakt z klientami, warto zaprosić ich na alternatywne czaty.

Google wycofuje funkcję chatu z profilu firmy – Najważniejsze daty

Poniżej znajdują się kluczowe daty związane z wycofaniem funkcji chatu z profilu firmy:

  • 15 lipca 2024: Google przestanie tworzyć nowe wątki rozmów.
  • 31 lipca 2024: Całkowite wyłączenie funkcji chatu.

Klienci, którzy uczestniczyli w rozmowach na czacie, otrzymają powiadomienia o wyłączeniu tej funkcji.

Dalsze kroki dla firm

Ważnym krokiem jest pobranie historii chatu za pomocą Google Takeout. Firmy mogą również zachęcić klientów do korzystania z alternatywnych platform komunikacyjnych. Reasumując, wycofanie funkcji chatu z profilu firmy to istotna zmiana, do której firmy muszą się przygotować.

Podsumowanie

Wycofanie funkcji chatu z profilu firmy z pewnością wpłynie na sposób komunikacji z klientami. W związku z tym, przede wszystkim ważne jest, aby firmy były świadome tych zmian i odpowiednio się do nich przygotowały. Google zapewnia, że nadal będzie wspierać firmy w zarządzaniu ich profilami, oferując inne narzędzia i zasoby.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *